MENU

Ing. KRISTÝNA ZELIENKOVÁ

POSLANKYNĚ PSP ČR, ZLÍNSKÝ KRAJ

Životopis

Ing. KRISTÝNA ZELIENKOVÁ

pondělí, 17. říjen 2016

Narodila jsem se v roce 1974 a vyrůstala v malém městě na jižní Moravě, které se jmenuje Uherský Ostroh. Vystudovala jsem gymnázium v Uherském Hradišti. Dětství a studentská léta se mi vryly do paměti. Oblast Moravského Slovácka je známá pohostinností a otevřeností lidí a asi i proto jsou mi tyto vlastnosti blízké.

Koncem 90. let jsme s manželem a starším synem podnikli pracovní cestu do USA, kde jsme nějakou dobu žili, a to v Nashville, což je  pro ostatní Američany také venkov. Nicméně jsme tam prožili skvělý čas a moc rádi na to vzpomínáme.

Uvědomila jsem si tehdy, jak silné pouto mám k České republice a k rodině, jak mi chybí naše tradice a naše mentalita. Proto jsme se rozhodli vrátit se, ale díky práci jsme již zůstali v Berouně, odkud jsem dojížděla do Prahy. V této době se nám taky narodil druhý syn a já jsem dostudovala vysokou školu.

V Americe i v Praze jsem pracovala v nadnárodních hotelových řetězcích, jako je Marriott, Hilton, nebo Mandarin Oriental. Později jsem se rozhodla, že bych chtěla své zkušenosti předávat dál a založila společnost Czech Hotel Consulting, která se věnuje vzdělávání a poradenské činnost v oblasti cestovního ruchu. Díky podnikání jsem musela spolupracovat také se státními institucemi a začala jsem si uvědomovat, jak nedostatečně tyto instituce fungují a jak jsou ovlivňovány určitými skupinami lidí.

Také proto jsem podpořila ve Sněmovních volbách hnutí ANO, které slibovalo narovnání poměrů ve státní správě. Věřila jsem - naivně - že Andrej Babiš opravdu bude novým typem politika v dobrém slova smyslu. Během času se jsem zjistila, že jeho zájmem je především koncentrace politické moci, kterou využívá k utužení ega a zvýšení prosperity svých firem. Sněmovnu považuje za „žvanírnu“ a odlišné názory nestrpí. V létě 2016 jsem proto z ANO vystoupila a začátkem roku 2017 vstoupila do klubu TOP09, jejíž program je mým názorům nejbližší.

V uplynulých letech se mi podařilo prosadit několik změn zákonů. V případě vymáhání plateb u povinného ručení za auta se mi podařilo ukončit šiknování řidičů ze strany ČKP a hrozby exekucemi a soudy těm, kteří žádné auto nevlastní. Podařilo se mi změnit zákon o místních poplatcích, kde byla na děti, za které rodiče neplatili popelnice (odvoz odpadu), po dovršení plnoletosti automaticky uvalena exekuce. To dnes již není možné. V případě lichvy jsem navzdory Babišovi přesvědčila celý klub ANO, aby podpořil návrh zákona, který uvalil na nebankovní společnosti dohled ČNB, což byla jediná cesta k nápravě. Věnuji se také exekucím, kde jsem ale čelila velké nevoli ANO a dostalo se mi doporučení „abych se jako žena věnovala nečemu jinému“. Samozřejmě jsem o úpravy stávajícího zákona usilovala a usilovat budu nadále.

Pracuji také v Radě Evropy, která mě pověřila přípravou prestižní zprávy o politické krizi na Ukrajině, které jsem věnovala hodně času a energie, a kterou letos v říjnu RE schválila. Považuji to za významný úspěch pro ČR a za potvrzení faktu, že hlavní bezpečnostní riziko pro EU dnes představuje Rusko.

V současné době žiji opět v rodném Uherském Ostrohu a věnuju problémům lidí žijících ve Zlínském kraji. A hodlám se jim věnovat nadále.

Protože do politiky jsem vstoupila s odhodláním prosazovat ideu státu, který je transparentní a nezkorumpovaný. Který ze svých občanů neždímá peníze, ale spravedlivě vybírá daně, které neprojídá, ale promyšleně investuje. Který nerezignuje na péči o potřebné, ale dokáže ji reformovat tak, aby se peníze dostaly k těm, kteří ji skutečně potřebují. Který chápe, že krví ekonomiky je střední stav, živnostníci a drobní podnikatelé, které neždímá a nezahlcuje byrokracií, ale nechá je žít a pracovat. Protože jejich prosperita je prosperitou státu, neboť každou korunu, kterou vydělají, následně utratí a stát z toho má další příjem. Který chápe, že naše budoucnost je v Evropské Unii a NATO, které nám garantují ekonomický rozvoj a bezpečnost. A vůči kterým nemáme alternativu, snad kromě středoevropského vakua a ruské náruče. A ani jedno nám v minulosti štěstí nepřineslo.

Proto hodlám v politice pokračovat. V červnu 2017 jsem přijala nabídku TOP09 a stala se lídrem jeji kandidátky ve Zlínském kraji do podzimních Sněmovních voleb.

Vaše Kristýna Zelienková

Sdílejte

Zanechte zprávu

O mně

Ing. KRISTÝNA ZELIENKOVÁ

Narodila jsem se v roce 1974 a vyrůstala v malém městě na jižní Moravě, které se jmenuje Uherský Ostroh. Vystudovala jsem gymnázium v Uherském Hradišti. Dětství a studentská léta se mi vryly do paměti. Oblast Moravského Slovácka je známá pohostinností a otevřeností lidí a asi i proto jsou mi tyto vlastnosti blízké.

Více info

Kategorie

Poslední příspěvky